Posibilitaţi de implicare

"Iată, Eu vă spun: Ridicaţi-vă ochii, şi priviţi holdele, care sunt albe acum, gata pentru seceriş. Cine seceră, primeşte o plată, şi strânge rod pentru viaţa veşnică; " Ioan 4:35-36

Posibilitatile implicare sunt atat de variate, nevoia este atat de mare, holdele sunt atat de coapte incat numai cine nu doreste sa se implice nu gaseste o cale potrivita pentru aceasta. Fie ca esti mai apropiat de o lucrare sociala (casele de copii sau de batrani, misiunea in inchisori sau pe strazi) sau mai aproape de inchinarea prin muzica (fanfara, cor, lauda sau inchinare), fie ca slujesti celor nemantuiti (prin evanghelizare si apologie) fie ca slujesti celor din familia bisericii (bolnavi, orfani sau vaduve, scoala diminicala), in orice domeniu implicarea ta este atat ne necesara.

O poti face fiind parte a bisericii noastre, prin implicare apropiata, dar o poti face si fiind departe fizic de biserica noastra, prin sustinere spirituala si financiara.

Oricare ar fi calea, te asteptam alaturi de noi sa seceram impreuna!

Foloseste formularul de mai jos pentru ca implicarea ta sa inceapa!

Formular de implicare:

* Numele & Prenumele:* Modalitati de implicare:
* Adresa de Email: Alte detalii:
Nr.Telefon:
* Introduceti cod de validare:
Cod validare