Liceul Teologic Penticostal Arad

Liceul Teologic Penticostal Arad înţelege nevoia adolescenţilor de a se forma şi educa în conformitate cu filozofia creştină şi integrarea lor, la ieşirea din sistem, în societate . Astfel, s-a creat un climat spiritual şi educativ propice realizării acestor obiective.

Liceul dispune de 8 săli de clasă, 2 laboratoare de informatică, bibliotecă, terenuri de fotbal şi de volei.

Pe lângă obiectele de studiu specifice, elevii mai pot studia informatică, literatură creştină contemporană, muzică bisericească, istoria poporului ales, educaţie pentru viaţă şi teologie aplicată.

Elevii au ocazii de a participa la misiuni în biserici să activeze în corul liceului să scrie la revista şcolii şi pentru cei cu aptitudini sportive să joace în echipa de fotbal a şcolii.