Ingrijire vaduve si orfani

Îngrijire văduve şi orfani

Religia curată şi neîntinată, înaintea lui Dumnezeu, Tatăl nostru, este să cercetăm pe orfani şi pe văduve în necazurile lor, şi să ne păzim neîntinaţi de lume.  Iacov 1:21

Văduvele și orfanii sunt o grijă permanentă a bisericii noastre. Încercăm, prin diverse modalități, să fim un sprijin constat atât material cât și spiritual pentru cei pentru care singurătatea a devenit o haină obișnuită.

Vizitele regulate, sfaturile și privirea atentă asupra vieții lor, spirijinul în fiecare nevoie este ținta noastră în slujirea văduvelor și a orfanilor.

Vrei să devii parte a acestei lucrări? Ia legătura cu unul dintre slujitorii noștri folosind acest formular și alege o modalitate prin care implicarea ta să aducă rod.

În acest moment Biserica Penticostală Betania Arad îngrijește de:

- ...... văduve/văduvi;

- ..... orfani/orfane. (pagina va fi completată în curând)